نشان و لوگوهای آستان مقدس حضرت معصومه (س)

لوگو یا نشان‌واره

لوگو، نشان‌واره یا آرم، عنصری گرافیکی از علائم دیداری است، به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا با اشکال تصویری به‌صورت ویژه (و نه الزاما خوانا) چیده شده ‌است که شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از علایم مشابه دیگر متفاوت باشد.
نشان‌واره طرحی ملموس و متمایز برای نشان دادن یک مجموعه، کالا یا سرویس مشخص است که در کنار اشاره به برخی مفاهیم، گاهی ویژگی‌ها و هویت یک سازمان یا کالا را نیز بازتاب می‌نماید.

لوگو آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)

آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در تابستان سال ۱۳۸۹ و با هدف ایجاد یکپارچگی در اجرای برنامه‌های استراتژیک جدید، در درون و برون سازمان تصمیم گرفت تصویر ذهنی مشخصی از برند آستان مقدس برای زائران، مجاوران و مخاطبان خود در جهان اسلام و سراسر دنیا ارائه دهد.
نوزایی نشان‌واره‌ی آستان مقدس که ریشه در تغییرات ساختاری و استراتژیک رویکرد جدید آن دارد به‌طور مشخص در چیدمان و رنگ به‌صورت بصری تغییر یافته است.
این رویکرد جدید با الهام از طرح گنبد و بارگاه حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و تاکید بر تایپوگرافی کلمه «فاطــمه» و حدیث شریف «یا فاطمهُ اِشفَعی لی فی الجَنَّه» شکل گرفته است.
لوگو جدید با انعطافی بیشتر و ترکیب رنگی متمایل به طلایی، ضمن ایجاد اِلمان‌های ایرانی ـ اسلامی و با شکستن قالب‌های شکل ‌گرفته در طراحی هویت بصری، در پی اِلقای مفهوم «هنر نوین اسلامی» سبب می‌شود بارگاه مَلِک آسمان حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) در ذهن مخاطب تداعی و ایجاد گردد.

color codes

دریافت لوگو

کاربر گرامی در صورتی‌که قصد دارید از نشان‌واره یا لوگوی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها استفاده نمایید، می‌توانید لوگوی مدنظر را با فرمت دلخواه از قسمت زیر دریافت نمایید.