🔹🔷💠 زینب 💠🔷🔹

برخى ایشان را دختر امام جواد علیه السلام دانسته‌‏اند. او بعد از وفات حضرت معصومه علیها السلام به قم آمد و گنبدى بر مزار ایشان ساخت. از احوالات و زندگى ایشان اطلاعى چندان در دست نیست. او را دختر «موسى مبرقع» نیز مى‌‏دانند. همان شخصی که بعد از تصرف در اموال برادر مرحومش قدرت مالى یافت و دست ‏به مرمت مزار فاطمه معصومه علیها السلام زد. البته وی در سال ۳۲۵ رحلت کرد و در کنار قبر برادرش محمد بن ‏موسى، در محله چهل اختران قم به خاک سپرده شد.

🔹🔷💠 ام محمد 💠🔷🔹

در تاریخ قم از وى به‌عنوان دختر امام جواد علیه السلام نام برده شده است.

🔹🔷💠 میمونه 💠🔷🔹

این بانوى محترمه دختر امام کاظم علیه السلام است. برخی نیز از وی و دو خواهر دیگرش (زینب و ام‏ محمد) به‌عنوان دختران امام جواد علیه السلام نام برده‌اند. او از زنان عفیف و پرهیزکار بود. از اموال برادرش محمد، نیمى به ارث به او رسید و بنا بر وصیتش بعد از وفات در بیرون بقعه حضرت معصومه علیهاسلام دفن شد و بر مزارش گنبدى مانند گنبد اول ساختند.

🔹🔷💠 ام اسحاق 💠🔷🔹

او از بانوان ممتاز شیعه شمرده مى شود که نزد محمد بن موسى ‏بن محمد بن على بن‏ موسى الرضا علیهم السلام به خدمت اشتغال داشت. محمد بن ‏موسى از نخستین کسانى است که از کوفه به جوار حضرت معصومه علیهاسلام مهاجرت کرد. او که از سادات رضوى بود در سال ۲۵۶ قمری در قم ساکن شد و در سال ۲۹۶ نیز وفات یافت.

🔹🔷💠 ام حبیب 💠🔷🔹

او خدمت‌گزار ابو على محمد اعرج بن ‏احمد بن‏ موسى بود و بعد از وفات میمونه چشم از جهان فرو بست.

🔹🔷💠 ام قاسم 💠🔷🔹

او دختر «على کوکبى» است و بعد از میمونه و ام‏ حبیب وفات یافت.

🔹🔷💠 ام احمد 💠🔷🔹

او دختر احمد بن ‏موسى بن ‏محمد جواد بن على بن ‏موسى بن‏ جعفر علیهم السلام است. به‌همراه فرزندان برادرش (محمد اعرج) از کوفه به قم آمد. آن بانوى پرهیزکار، بعد از وفات در مشهد محمد بن‏ موسى مبرقع یا «بابلان» دفن شد.